IW1602-10B
IW1602-10B
Part Number:
IW1602-10B
MANUFACTURERS:
Dialog Semiconductor GmbH
Customer Number:
Description:
IC OFFLINE SW FLYBACK SOT23-6
Datasheet:
IW1602-10B
Specifications
Fault Protection:
Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Control Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case:
SOT-23-6
Supplier Device Package:
SOT-23-6
Mounting Type:
Surface Mount
Internal Switch(s):
No
Voltage - Breakdown:
Topology:
Flyback
Voltage - Start Up:
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
25V
Duty Cycle:
Frequency - Switching:
89kHz
Power (Watts):
10 W
Fault Protection:
Control Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case:
Supplier Device Package:
Mounting Type:
Surface Mount
Internal Switch(s):
No
Voltage - Breakdown:
Topology:
Flyback
Voltage - Start Up:
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
25V
Duty Cycle:
Frequency - Switching:
89kHz
Power (Watts):
10 W