ZXLD1350ET5TA
ZXLD1350ET5TA
Part Number:
ZXLD1350ET5TA
MANUFACTURERS:
Diodes Incorporated
Customer Number:
Description:
IC LED DRVR RGLTR PWM TSOT23-5
Datasheet:
ZXLD1350ET5TA
Specifications
Topology:
Step-Down (Buck)
Internal Switch(s):
Yes
Number of Outputs:
1
Voltage - Supply (Min):
7V
Voltage - Supply (Max):
30V
Voltage - Output:
30V
Current - Output / Channel:
350mA
Frequency:
1MHz
Dimming:
PWM
Applications:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package:
TSOT-23-5
Topology:
Step-Down (Buck)
Internal Switch(s):
Yes
Number of Outputs:
1
Voltage - Supply (Min):
7V
Voltage - Supply (Max):
30V
Voltage - Output:
30V
Current - Output / Channel:
350mA
Frequency:
1MHz
Dimming:
PWM
Applications:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)