DI78L24ZAB
DI78L24ZAB
Part Number:
DI78L24ZAB
Description:
IC REG LINEAR 24V 100MA TO92
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
24V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.7V @ 100mA
Current - Output:
100mA
Current - Quiescent (Iq):
6.5 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
37dB (120Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
24V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.7V @ 100mA
Current - Output:
100mA
Current - Quiescent (Iq):
6.5 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
37dB (120Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)