VJ0402A220JXACW1BC
VJ0402A220JXACW1BC
Part Number:
VJ0402A220JXACW1BC
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0402
Datasheet:
VJ0402A220JXACW1BC
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)