C0402C103K4RAC7411
C0402C103K4RAC7411
Part Number:
C0402C103K4RAC7411
MANUFACTURERS:
KEMET
Customer Number:
Description:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Datasheet:
C0402C103K4RAC7411
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)