C0402C152K5RAC7411
C0402C152K5RAC7411
Part Number:
C0402C152K5RAC7411
MANUFACTURERS:
KEMET
Customer Number:
Description:
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402
Datasheet:
C0402C152K5RAC7411
Specifications
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.022" (0.55mm)
±10%
50V
-55°C ~ 125°C
0.022" (0.55mm)
±10%
50V
-55°C ~ 125°C
Customers also Bought
Part Number
Description
Inventory
C0402C152K5RAC7411
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402