CDR31BP471BKUS7185
CDR31BP471BKUS7185
Part Number:
CDR31BP471BKUS7185
MANUFACTURERS:
KEMET
Customer Number:
Description:
CAP CER 470PF 100V BP 0805
Datasheet:
CDR31BP471BKUS7185
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
±10%
100V
-55°C ~ 125°C
S (0.001%)
0.051" (1.30mm)
±10%
100V
-55°C ~ 125°C
S (0.001%)
0.051" (1.30mm)