CDR32BP182AJUM
CDR32BP182AJUM
Part Number:
CDR32BP182AJUM
MANUFACTURERS:
KYOCERA AVX
Customer Number:
Description:
CAP CER 1800PF 50V BP 1206
Datasheet:
CDR32BP182AJUM
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)