CDR32BX103BKWP
CDR32BX103BKWP
Part Number:
CDR32BX103BKWP
Description:
CAP CER 10000PF 100V BX 1206
Datasheet:
CDR32BX103BKWP
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)