CDR35BX224AKZMAT
CDR35BX224AKZMAT
Part Number:
CDR35BX224AKZMAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 0.22UF 50V 10% BX 1825
Datasheet:
CDR35BX224AKZMAT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)