CDR35BX104BKUM
CDR35BX104BKUM
Part Number:
CDR35BX104BKUM
MANUFACTURERS:
KEMET
Customer Number:
Description:
CAP CER 0.1UF 100V 10% BX 1825
Datasheet:
CDR35BX104BKUM
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)