0805ZD106KAT4A
0805ZD106KAT4A
Part Number:
0805ZD106KAT4A
MANUFACTURERS:
KYOCERA AVX
Customer Number:
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Datasheet:
0805ZD106KAT4A
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)