0805ZD226MAT2A
0805ZD226MAT2A
Part Number:
0805ZD226MAT2A
MANUFACTURERS:
KYOCERA AVX
Customer Number:
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
Datasheet:
0805ZD226MAT2A
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.060" (1.52mm)
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.060" (1.52mm)
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C