0805J1000470MATE03
0805J1000470MATE03
Part Number:
0805J1000470MATE03
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Datasheet:
0805J1000470MATE03
Specifications
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (X2Y)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.045" (1.15mm)
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (X2Y)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.045" (1.15mm)