0805Y1000121MXT
0805Y1000121MXT
Part Number:
0805Y1000121MXT
Description:
CAP CER 120PF 100V X7R 0805
Datasheet:
0805Y1000121MXT
Specifications
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)