0805Y2000102KXT
0805Y2000102KXT
Part Number:
0805Y2000102KXT
Description:
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Datasheet:
0805Y2000102KXT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)