Home>Product Center>0805Y2000101MXT
0805Y2000101MXT
0805Y2000101MXT
Knowles Syfer
CAP CER 100PF 200V X7R 0805
Specifications
±20%
200V
X7R (2R1)
-55°C ~ 125°C
Soft Termination
Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
0.051" (1.30mm)
±20%
200V
X7R (2R1)
-55°C ~ 125°C
Soft Termination
Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.051" (1.30mm)