VJ0402D0R9VXCAJ
VJ0402D0R9VXCAJ
Part Number:
VJ0402D0R9VXCAJ
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 0.9PF 200V C0G/NP0 0402
Datasheet:
VJ0402D0R9VXCAJ
Specifications
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)