VJ0805D470JXPQJHT
VJ0805D470JXPQJHT
Part Number:
VJ0805D470JXPQJHT
Description:
CAP CER 47 PF 250V C0G 0805
Datasheet:
VJ0805D470JXPQJHT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)