VJ0805V103MXBPW1BC
VJ0805V103MXBPW1BC
Part Number:
VJ0805V103MXBPW1BC
Description:
CAP CER 10000PF 100V Y5V 0805
Datasheet:
VJ0805V103MXBPW1BC
Specifications
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)