VJ0805Y563KXACW1BC
VJ0805Y563KXACW1BC
Part Number:
VJ0805Y563KXACW1BC
Description:
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805
Datasheet:
VJ0805Y563KXACW1BC
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)