VJ0805Y472KXACW1BC
VJ0805Y472KXACW1BC
Part Number:
VJ0805Y472KXACW1BC
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
Datasheet:
VJ0805Y472KXACW1BC
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)