VJ0805Y392KXAAC
VJ0805Y392KXAAC
Part Number:
VJ0805Y392KXAAC
Description:
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
Datasheet:
VJ0805Y392KXAAC
Specifications
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V