VJ1206Y222KLCAJ32
VJ1206Y222KLCAJ32
Part Number:
VJ1206Y222KLCAJ32
Description:
CAP CER 2200 PF 200V X7R 1206 PB
Datasheet:
VJ1206Y222KLCAJ32
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)