VJ1206Y153KXEAT
VJ1206Y153KXEAT
Part Number:
VJ1206Y153KXEAT
Description:
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206
Datasheet:
VJ1206Y153KXEAT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)