VJ1210A470JXGAT5Z
VJ1210A470JXGAT5Z
Part Number:
VJ1210A470JXGAT5Z
Description:
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1210
Datasheet:
VJ1210A470JXGAT5Z
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)