VJ1210A561KXAAT
VJ1210A561KXAAT
Part Number:
VJ1210A561KXAAT
Description:
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1210
Datasheet:
VJ1210A561KXAAT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)