VJ1210A222JXGAT5Z
VJ1210A222JXGAT5Z
Part Number:
VJ1210A222JXGAT5Z
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1210
Datasheet:
VJ1210A222JXGAT5Z
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)