VJ1210A221JXAAT
VJ1210A221JXAAT
Part Number:
VJ1210A221JXAAT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 1210
Datasheet:
VJ1210A221JXAAT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)