PM-5R0H305-R
PM-5R0H305-R
Part Number:
PM-5R0H305-R
MANUFACTURERS:
Eaton - Electronics Division
Customer Number:
Description:
CAP 3F -20% +80% 5V T/H
Datasheet:
PM-5R0H305-R
Specifications
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
70mOhm
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 60°C
Termination:
PC Pins
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Can, Horizontal
Lead Spacing:
0.209" (5.30mm)
Size / Dimension:
1.280" L x 0.839" W (32.50mm x 21.30mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
5 V
70mOhm
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 60°C
Termination:
PC Pins
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Can, Horizontal
Lead Spacing:
0.209" (5.30mm)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C