PM-5R0V105-R
PM-5R0V105-R
Part Number:
PM-5R0V105-R
MANUFACTURERS:
Eaton - Electronics Division
Customer Number:
Description:
CAP 1F -20% +80% 5V T/H
Datasheet:
PM-5R0V105-R
Specifications
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 60°C
Termination:
PC Pins
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Can
Lead Spacing:
0.465" (11.80mm)
Size / Dimension:
0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
5 V
200mOhm
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 60°C
Termination:
PC Pins
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Can
Lead Spacing:
0.465" (11.80mm)
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C