0805PC392KAT1A
0805PC392KAT1A
Part Number:
0805PC392KAT1A
MANUFACTURERS:
KYOCERA AVX
Customer Number:
Description:
CAP CER 3900PF 250V X7R 0805
Datasheet:
0805PC392KAT1A
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)