0805J1000101JFT
0805J1000101JFT
Part Number:
0805J1000101JFT
Description:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805
Datasheet:
0805J1000101JFT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)