0805J1000120KCT
0805J1000120KCT
Part Number:
0805J1000120KCT
Description:
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0805
Datasheet:
0805J1000120KCT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)