0805J2000561MXT
0805J2000561MXT
Part Number:
0805J2000561MXT
MANUFACTURERS:
Knowles Syfer
Customer Number:
Description:
CAP CER 560PF 200V X7R 0805
Datasheet:
0805J2000561MXT
Specifications
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C