0805N331K501NT
0805N331K501NT
Part Number:
0805N331K501NT
MANUFACTURERS:
Knowles Novacap
Customer Number:
Description:
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 0805
Datasheet:
0805N331K501NT
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.054" (1.37mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.054" (1.37mm)