Home>Product Center>0805Y0500100JCT
0805Y0500100JCT
0805Y0500100JCT
Knowles Syfer
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
Specifications
Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
0.051" (1.30mm)
±5%
50V
C0G, NP0 (1B)
-55°C ~ 125°C
Soft Termination
Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
0.051" (1.30mm)
±5%
50V
C0G, NP0 (1B)
-55°C ~ 125°C