0805Y0500103KST
0805Y0500103KST
Part Number:
0805Y0500103KST
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Datasheet:
0805Y0500103KST
Specifications
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R (2R1)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C