LDLN025J25R
LDLN025J25R
Part Number:
LDLN025J25R
Description:
IC REG LIN 2.5V 250MA 4FLIPCHIP
Datasheet:
LDLN025J25R
Package / Case:
4-XFBGA, FCBGA
Supplier Device Package:
4-FlipChip
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.2V @ 250mA
Current - Output:
250mA
Current - Quiescent (Iq):
25 μA
Current - Supply (Max):
425 μA
PSRR:
80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case:
4-XFBGA, FCBGA
Supplier Device Package:
4-FlipChip
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.2V @ 250mA
Current - Output:
250mA
Current - Quiescent (Iq):
25 μA
Current - Supply (Max):
425 μA
PSRR:
80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
Protection Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)