C0402C0G500-101JNP
C0402C0G500-101JNP
Part Number:
C0402C0G500-101JNP
MANUFACTURERS:
Venkel
Customer Number:
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Datasheet:
C0402C0G500-101JNP
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)