C0402X7R160-103KNE
C0402X7R160-103KNE
Part Number:
C0402X7R160-103KNE
Description:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Datasheet:
C0402X7R160-103KNE
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.025" (0.64mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.025" (0.64mm)