Home>Product Center>VJ0603D0R9VXPAJ
VJ0603D0R9VXPAJ
Vishay Vitramon
VJ0603D0R9VXPAJ
Vishay Vitramon
CAP CER 0.9PF 250V C0G/NP0 0603
Specifications
0603 (1608 Metric)
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
0.037" (0.94mm)
±0.05pF
250V
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C
High Q, Low Loss
RF, Microwave, High Frequency
Surface Mount, MLCC
0603 (1608 Metric)
0.037" (0.94mm)
±0.05pF
250V
C0G, NP0
-55°C ~ 125°C