VJ0603D8R2CXPAJ
VJ0603D8R2CXPAJ
Part Number:
VJ0603D8R2CXPAJ
Description:
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
Datasheet:
VJ0603D8R2CXPAJ
Specifications
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)