VJ0603D6R2BXPAJ
VJ0603D6R2BXPAJ
Part Number:
VJ0603D6R2BXPAJ
Description:
CAP CER 6.2PF 250V C0G/NP0 0603
Datasheet:
VJ0603D6R2BXPAJ
Specifications
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension: