VJ0603Y472KXBAC
VJ0603Y472KXBAC
Part Number:
VJ0603Y472KXBAC
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Datasheet:
VJ0603Y472KXBAC
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)