Home>Product Center>VJ0603D6R2CXCQJHT
VJ0603D6R2CXCQJHT
Vishay Vitramon
VJ0603D6R2CXCQJHT
Vishay Vitramon
CAP CER 6.2 PF 200V C0G 0603
Specifications
±0.25pF
200V
C0G, NP0
-55°C ~ 200°C
High Temperature
RF, Microwave, High Frequency
Surface Mount, MLCC
0603 (1608 Metric)
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
0.037" (0.94mm)
±0.25pF
200V
C0G, NP0
-55°C ~ 200°C
High Temperature
RF, Microwave, High Frequency
Surface Mount, MLCC
0603 (1608 Metric)
0.037" (0.94mm)