VJ0603Y393JXACW1BC
VJ0603Y393JXACW1BC
Part Number:
VJ0603Y393JXACW1BC
Description:
CAP CER 0.039UF 50V X7R 5% 0603
Datasheet:
VJ0603Y393JXACW1BC
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)