VJ0603Y471KXAPW1BC
VJ0603Y471KXAPW1BC
Part Number:
VJ0603Y471KXAPW1BC
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Datasheet:
VJ0603Y471KXAPW1BC
Specifications
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)