VJ0603D221JXJQJHT
VJ0603D221JXJQJHT
Part Number:
VJ0603D221JXJQJHT
MANUFACTURERS:
Vishay Vitramon
Customer Number:
Description:
CAP CER 220 PF 16V C0G 0603
Datasheet:
VJ0603D221JXJQJHT
Specifications
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)