Home>Product Center>VJ1206A100KXAAC
VJ1206A100KXAAC
Vishay Vitramon
VJ1206A100KXAAC
Vishay Vitramon
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
Specifications
±10%
50V
C0G, NP0
-55°C ~ 150°C
General Purpose
Surface Mount, MLCC
1206 (3216 Metric)
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
0.067" (1.70mm)
±10%
50V
C0G, NP0
-55°C ~ 150°C
General Purpose
Surface Mount, MLCC
1206 (3216 Metric)
0.067" (1.70mm)